Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Przy drobnych naprawach, zawsze jest opłacalna ponieważ koszt naprawy nie przekracza 10% wartości zakupu nowego sprzętu. Przy grubszych naprawach sięgających połowy wartości urządzenia, technik przed przystąpieniem do naprawy pralki, zmywarki bądź lodówki, ocenia ogólny stan techniczny i często odradza naprawę i poleca zakup nowego sprzętu AGD.

Oczywiście przy podejmowaniu decyzji odnośnie opłacalności naprawy, należy brać pod uwagę tylko ceny sprzętu nowego o podobnej funkcjonalności i jakości co nasza stara lodówka, pralka czy zmywarka.

Często słyszymy argumentację, że naprawa pralki za 400 zł jest nieopłacalna, bo można dorzucić 200 zł i kupić nową pralkę.

Klient często zapomina, że: Cena 600 zł za nową pralkę jest spotykana tylko na bilbordach i nierealna. Za swoją starą pralkę (AEG/Siemens) zapłacił kiedyś 2.500zł. Jego stara pralka dobrej klasy po remoncie najprawdopodobniej przeżyje nowiutką pralkę z promocji, a komfort pracy (głośność, wibracje, funkcjonalność) są nieporównywalne.